Slovenské vína so štipkou tradície

Milí priatelia pripravili sme si pre vás opäť niečo nové - PARÁDA!

Kolekcia slovenských akostných odrodových vín, ktorá vám pohladí zmysly. Tradícia v znamení folklóru, ktorý vďaka etikete zdobenou novohradskou čipkou charakterizuje víno, pochádzajúce z tejto oblasti. Vína sú balené v tzv. "Rosé fľašiach", ktoré sú pre túto oblasť typické. Navrhnuté boli v roku 1977 v JRD Nenince a následne vyrobené v Nemšovej. Keďže sa do nich plnilo prvé slovenské ružové víno dostali názov "Rosé". Po zániku družstva sme patent na fľašu, vinohrady a pivnicu Čebovce odkúpili. V tejto kolekcii nájdete biele, ružové aj červené vína charakteristické svojou tradične skvelou chuťou s ovocným nádychom. 

 

Veltlínske zelené, výber vinára 2019

Víno je žltozelenej farby s príjemnou ovocnou vôňou s jemnými tónimi mandlí.Tento „zelený tramín", ako sa mu niekedy hovorí, má príjemnú šťavnato ovocnú chuť doplnenú mineralitou. Víno je predurčené na každodenné pitie, je vhodným gastronomickým doplnkom k rôznym jedlám.

Kúpiť

 

Rizling vlašský, výber vinára 2019

Víno príjemnej zeleno-žltej farby s aromatickým prejavom zeleného jabĺčka a sladkých byliniek. Chuť je svieža so štruktúrovanými kyselinami, kde prevláda najmä citrusovo-grepový charakter s minerálnym dozvukom.

Kúpiť

 

Chardonnay, výber vinára 2019

Víno má žlto zelenkavú farbu. Vôňa je príjemne ovocná s medovým pofarbením. Časť vína zrela v dubových sudoch. V chuti je víno plné, extraktívne so stopami exotického ovocia a medových plástov.

Kúpiť

 

 

Frankovka modrá rosé, výber vinára 2019

Ružové víno trocha iné ako bežné. Vyznačuje sa plnou chuťou, ktorá ho predurčuje k dlhšiemu zreniu. Vo vôni prevládajú zrelé jahody a maliny. Chuť absolútne kopíruje vôňu v ovocnosti. Víno je predurčené k dennému pitiu a k rozmanitej škále gastronomických pochúťok.

Kúpiť

 

 

Frankovka modrá, výber vinára 2019

Veľmi obľúbené lahodné a harmonické víno s príjemným buketom a chuťou po čiernom korení, či drobnom bobuľovom ovocí. Vyzrievaním získava na plnosti a nádhernej červenej farbe.

Kúpiť

 

Svätovavrinecké, výber vinára 2019

Víno purpurovo-červenej farby s výraznou vôňou slivkového lekváru a horkej čokolády. V chuti môžeme cítiť sušené slivky s príjemnou čokoládovou dochuťou.

Kúpiť

 

doprava-zdarma-novinka-4p3

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie