Súčasnosť

sucanost_movino

— Naša vinárska filozofia je založená na súčasnom budovaní vinohradov a vinárstva ako nerozlučného celku.

 

V Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti predstavujeme najväčšieho výrobcu vín s dlhoročnými skúsenosťami vo výrobe vína siahajúcimi až do roku 1972. Avšak naše skúsenosti neplynú len z výroby vína, ale aj z pestovania samotného hrozna.

 

Hrozno pestujeme vo vlastných vinohradoch vo vinohradníckych obciach Čebovce, Príbelce, Nenince, Bušince, Veľký Krtíš a Veľké Zlievce. Spolu obhospodarujeme 230 ha vinohradov nachádzajúcich sa v oblasti, ktorá nie je poznačená ťažkým priemyslom a ani výstavbou diaľnic. Celá produkcia hrozna je pestovaná v tzv. integrovanej produkcii. Cieľom je dosiahnuť vyššiu kvalitu úrody spôsobom, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Základom integrovanej produkcie je udržanie resp. zlepšenie pôdnej úrodnosti a mnohotvárneho životného prostredia. Prednostne sa podporujú prirodzené mechanizmy zabezpečujúce ochranu životného prostredia s ohľadom na hospodárnosť a spoločenské požiadavky. Pri pestovaní hrozna kladieme dôraz na súlad medzi biologickými, technickými a chemickými opatreniami.

 

 VÝROBAc 5 retus-kb6 VÍNA


  Prebieha v prevádzke vo Veľkom Krtíši.
  Ročná produkcia sa za posledné roky ustálila na hranici 12 až 15 000 hl vína z čoho cca 22% produkcie flašových vín tvoria vína s prívlastkom. Ponúkame širokú škálu vín s jedinečnými vlastnosťami veľkokrtíšskej oblasti, ktoré vynikajú plnosťou, harmóniou vôní a chutí ako aj dlhým zrejúcim potenciálom.

 

 MODERNIZÁCIA


  V rokoch 2014 a 2015 sa investovali finančné prostriedky do obnovy technológie na spracovanie hrozna, skladovanie a flaškovanie vína, čo prispelo k tomu, že vám môžeme ponúknuť prvotriedne víno s úžasným, čarovným a nezabudnuteľným zážitkom z jeho chuti a kvality.

 

 

 

NOVÉ KOLEKCIE VÍN

movino_kolekcie


V roku 2016 sa vytvorili úplne nové kolekcie vín, ktoré spájajú spoločné prvky – logo a symbol kruhu. Kruh predstavuje tok času od zberu hrozna, po jeho spracovanie až samotnú konzumáciu. Nové produkty sú symbolom nadčasovosti.

Pre kolekcie je typický aj názov v slovenskom jazyku, ktorý je symbolom lokalizácie nielen samotného vinárstva, ale aj vína.

 

OCENENIA


O jedinečnosti našich vín svedčia aj nespočetné ocenenia, ktoré neustále získavame.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie