Degustácie

Degustácie

Spoločnost MOVINO, spol. s r.o., Velký Krtíš Vám ponúka
možnost riadenej degustácie vín vo vlastnej degustačnej
miestnosti v priestoroch spoločnosti.

Maximálna kapacita vzhladom na komfort zúčastnených
je 55 osôb

PONÚKANÉ DEGUSTÁCIE:

Základná – 7 druhov vín
Klasická – 10 druhov vín
Spojenie vína a čokolády - 9 druhov vín a čokolád

 

3D prehliadka

TIPY NA VÝLET

Rezervácia

degust_1-ra7

 

degust_2-bke

GURMÁNSKY ZÁŽITOK

Ponúkame možnosť zabezpečenia hlavného jedla a taktiež zaujímavé jedlá z regiónu. Podávanie formou švédskych stolov.

 

 

Ponúkame tiež aj možnosť ubytovania v modernom PENZIÓNE U VINÁRA, ako aj zabezpečenie prepravy.

 

 

Rezervácie degustácií mailom na: movino@movino.sk

 

 

Podujatia kde sa vidíme...

 

28.9.2023 - Prešovské VÍNOCHUTE

11.11.2023 - Mladé víno, vinárstvo MOVINO

 

 

Kam na výlet

Pre rozšírenie zážitku okrem návštevy nášho vinárstva a degustácie vám ponúkame niekoľko ďalších možností kam na výlet.

Keďže Veľký Krtíš sa nachádza neďaleko hraníc s Maďarskom a taktiež aj okresného mesta Lučenec, máme pre vás niekoľko tipov ako sa u nás cez víkend zabaviť.

Modrý Kameň

Približne 5 km od Veľkého Krtíša sa nachádza v Modrom Kameni goticko-renesančný hrad. Hrad vám ponúka vidieť históriu a súčasnosť slovenského bábkového divadelníctva, taktiež aj ukážky bábok zo sveta a vývoj slovenských hračiek. Zaujímavosťou je aj expozícia zubnej techniky a pamätná expozícia Valentína Balašu. Môžete sa pozrieť aj na nálezy zo slovensko- avarského pohrebiska.

Počas letnej sezóny (máj, jún, september, október) je možné hrad navštíviť počas celého týždňa a to od 09:00 do 17:00 hod. Počas mesiacov júl a august sú otváracie hodiny od 09:00 do 18:00. Hrad sa dá navštíviť aj počas mesiacov november- apríl a to v čase od 08:00 do 15:00. kompletná prehliadka pre dospelého je v cene 6,00€, pre deti, dôchodcov, študentov sú to 3,00€ a deti do 3 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.

Pri návšteve hradu prvú nedeľu v ktoromkoľvek mesiaci je vstup pre každého zdarma.

 

 

 

modry_kamen
 
modry_kamen

 

kalvaria

Ďalej môžete navštíviť kalváriu, ktorá sa nachádza v okolí zalesneného vŕšku a to neďaleko od hradu Modrý Kameň, skadiaľ vedie chodník hore. Túto kalváriu dal založiť jeden majiteľov hradu gróf Balaša a pozostáva z dvoch kaplniek a z desiatich zastavení Krížovej cesty. Za tou najvyššie položenou kaplnkou sa nachádza vysoký kríž.

 

 

 

Kamenný vrch

V obci Kosihovce sa nachádza prírodná pamiatka Kamenný vrch, ktorý je výške 442 m. n. m. a ponúka krásny výhľad na okolie. Tento vrch vznikol vulkanickou činnosťou v morskom prostredí a v jeho okolí je možné vidieť aj skamenené zvyšky prastarých morských rastlín.

 

kosihovce

 

trubiaci kamen

Trúbiaci kameň

Ďalšou zaujímavosťou je Trúbiaci kameň v obci Sucháň, ku ktorému vedie náučný chodník. Inak nazývaný je aj ako Turecká píšťala, pretože podľa povesti ním kedysi Turci zvolávali svojich ľudí z rabovačiek na okolí. 

 

Pustý kostol

Vo Veľkej Čalomiji sa nachádza zrenovovaná zrúcanina Pustý kostol, ktorý patrí medzi najstaršie sakrálne stavby na celom Slovensku.

 

 

 

pusty kostol

 

bunker

V dedine sa zároveň nachádza aj vojenský bunker. Návštevu bunkra si ale treba vopred dohodnúť.

 

 

 

 

Hrušov

Navštíviť môžete aj obec Hrušov, kde sa nachádza rozhľadňa Prašný vrch. Môžete si vychutnať krásu okolia a vďaka diaľkovému planinovaniu uvidíte aj tie vzdialenejšie miesta ako sú napríklad Vysoké Tatry.

 

 

 

rozhladna

 

pivnice

Nachádzajú sa tu aj staré vínne pivnice, ktoré sa vytesávali do pieskového tufu.

 

 

 

 

Ďalší tip v Hrušove je kalvária, ktorá sa nachádza vo výške 525 m. n. m.

 

V auguste sa v tejto dedine každoročne koná folklórny festival Hontianska paráda, kde návštevníci môžu vidieť ukážky tradičných vidieckych prác, scénický program, remeselníkov, rôzne výstavy a predovšetkým dvory, kde sa prezentujú tradičné materiálne veci, tradičné pokrmy so živou hudbou.

 

 

 

hrusov kalvaria

 

splav

Bušince

Ak ste priaznivci adrenalínových zážitkov môžete navštíviť aj obec Bušince, kde je možnosť splavovať rieku Ipeľ. Môžete si vybrať zo štyroch možných trás v trvaní rôznych časových intervaloch. Počas celého splavu môžete obdivovať okolie.

 

 

 

 

Dolná Strehová

V obci Dolná Strehová sa nachádza zrenovovaný kaštieľ Madáchovcov, ktorý v roku 1717 vyhorel. Otváracie hodiny sú od utorka do nedele od 10:00 do 17:00. Cena pre dospelého je 5 €, pre deti, študentov a ZŤP je 2,5 € a pre dôchodcov 3 €. Každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup pre každého zadarmo.

 

 

 

 

strehova kastiel

 

strehova kupalisko

Aquatermal Strehová

Nachádza sa tu aj termálne kúpalisko s wellness Aquatermal Strehová. Na kúpalisko môžete prísť hociktorý deň od 09:00 do 20:30. Informácie o cenníku nájdete na ich web stránke.

 

 

 

 

Halič

V obci Halič sa nachádza zámocký hotel Galicia Nueva, kde môžete absolvovať prehliadku zámku a to v dňoch nedeľa a pondelok o 13:00, 14:30, 16:00. Môžete si dohodnúť aj súkromnú prehliadku. Cena vstupu je 8 € pre dospelého, deti (3-6 rokov), ZŤP a dôchodcov je 6 €.

Zámocký park ponúka aj rôzne ďalšie možnosti ako napríklad ako člnkovanie na rybníku, zámocká pláž, zámocká mini farma, piknik, tenis a iné.

Zámok má aj wellness, ktorý je otvorený denne od 11:00 do 21:00. Ponúkajú rôzne zábaly, masáže a je tu aj fitness pre aktívny šport.

 

 

 

halic

 

Ladovo

Lučenec

Neďaleko sa nachádza aj mesto Lučenec, ktoré ma v okolí vodnú nádrž Ľadovo.

 

 

 

 

Synagóga

V meste sa nachádza Synagóga v secesnom štýle. Nachádza sa tu expozícia židovského kultúrneho dedičstva mesta Lučenec. Vstup počas mesiacov júl a august je od utorka do nedele, od 11:00 do 19:00. Mimo letnej sezóny je možný vstup po dohode alebo v sobotu a nedeľu od 11:00 do 19:00. Cena pre dospelého je 1 €.

 

Navštíviť môžete aj Novohradské múzeum a galériu, ktoré spravuje viac ako 25 000 archeologických, etnologických, historických a galerijných zbierkových predmetov. Z nich sú obzvlášť cenné zbierky ľudovej keramiky, smaltu a historického skla dokumentujúce dominantné výrobné odvetvia Novohradu. Galerijná zbierka mapuje tvorbu umelcov pôsobiacich v Lučenci a jeho okolí.

 

 

synagoga

 

miraj

Miraj Resort

Za Lučencom sa nachádza exotické kúpalisko Miraj Resort s morskou vodou a morským pieskom. Taktiež tu môžete využiť wellness, spa a k dispozícii sú aj tenisové kurty.

 

 

 

 

Divín

V obci Divín sa nachádza hrad, ktorý podľa Pamätnej knihy obce Divín zachovali dve povesti o vzniku hradu Divín. Podľa prvej hrad Divín postavil jeden slovanský vodca. Keďže však nechcel priniesť obeť lesnému duchovi, bol stále brzdený vo svojej práci. Čo robotníci cez deň postavili, to lesný duch v noci zničil. Nakoniec jeden starec navrhol, že tento duch sa len vtedy dá odstrániť, keď najbližšie ráno zamurujú do základov jedno dieťa. To sa i stalo a v stavaní mohli nerušene pokračovať. Pre tento divoký čin tu zdržujúci sa ľud nazval toto miesto Divínom. Podľa druhej povesti, ktorá sa zachovala, založil hrad Divín jeden zo siedmych neznámych vodcov. Keďže pri vybudovaní tohto hradu mu pomáhali diabolskí duchovia, z vďačnosti tento hrad pomenoval Divínom.

 

 

 

divin

 

divin zichy

Zichyho kaštieľ

Pod hradom sa nachádza Zichyho kaštieľ. V súčasnej dobe je v priestoroch kaštieľa zriadené Múzeum histórie obce Divín a nádvorie kaštieľa sa využíva na organizovanie rôznych kultúrnych a spoločenských podujatí. Vstup cez týždeň je možný od 9:00 do 17:00 a cez víkend od 10:00 do 18:00. 

 

 

Ružiná

V obci Ružiná sa nachádza priehrada. Vodná nádrž sa využíva od jej vzniku prioritne na športovo-rekreačné účely. V okolí vodnej nádrže sa nachádzajú dve prírodné rezervácie Ružínske a Príbrežie Ružinej.

ruzina

 

filakovo

Fiľakovo

Mesto Fiľakovo sa pýši svojim hradom. Hradné múzeum vo Fiľakove rozšírilo a zmodernizovalo svoje stále expozície. Paleontologické nálezy vyhynutých stavovcov sa doplnili  o skameneliny bezstavovcov, odtlačky rastlín a lastúrnikov z okolia Fiľakova. Otváracie hodiny sú od pondelka do nedele od 8:00 do 16:00.

 

 

 

 

Hrad Šomoška

Medzi hlavné atrakcie v obci Šiatorská Bukovinka nepochybne patrí Hrad Šomoška. Chodník od parkoviska však ponúka ďalšiu raritu – Kamenný vodopád Šomoška. Vznikol sopečnou činnosťou pred viac ako 4 miliónmi rokov.

 

 

 

somoska

 

hajnacka

Hrad Hajnačka

Hrad Hajnačka je tiež jedna z možností ako tip na výlet. Povesť o hrade Hajnáčka hovorí o mocnom vládcovi a jeho dcére. Stalo sa, že raz vládca stratil na love jeleňa vzácny meč. Dcéra sa rozhodla, že ho nájde a aj ho našla pri Levej skale. Cestou domov zachránila pastiera, ktorého prenasledoval rozzúrený diviak. Dievčina diviaka skolila otcovým mečom. Tú scénu pozoroval krásny mládenec, ktorý sa do nej zamiloval a po čase sa zobrali. Mládenec, aj ako ženáč po čase stále miloval svoju ženu a tak z lásky k nej pomenoval hrad v ktorom žili podľa svojej ženy - Hajnáčka.

 

 

 

 

Hrad Čabraď

Hrad Čabraď alebo Litava je zrúcanina nachádzajúca sa pri obci Čabradský Vrbovok uprostred Krupinskej planiny na kopci nad údolím Litavy.

 

 

 

cabrad

 

balasske liget

Balassagyarmat

Navštíviť môžete aj susedné Maďarsko ako napríklad mesto Balassagyarmat, kde sa nachádza Palóc Múzeum. V okolí je veľký a veľmi pekný Liget Park.

 

Za Balassagyarmat sa tohto ruku otvára Palóc Ring, nová skoro 1,5 km dlhá dráha pre elektrické motokáry GoKart.

 

 

 

 

Nyirjes

V Nyirjes sa nachádza Vadaspark- park s divou zverou a krásnou prírodou. Vstup je možný v piatok, sobotu a nedeľu od 10:00 do 18:00.

 

V Nyirjesi je aj väčší rybník a je tu možnosť zahrať si paintball.

 

 

 

nyirjes park

 

szecseny

Szécseny

V Szécseny sa nachádza kaštieľ Forgach Kastely s parkom a Kubinyi Ferenc Múzeum. Otváracie hodina do múzea sú v sobotu od 10:00 do 18:00 a utorok – nedeľa od 10:00 do 16:00.

 

 

 

 

Bánk

Bánk ponúka svoj wellness hotel s krásnym výhľadom na jazero. Každý piatok od 20:00 do 23:00 ponúkajú verejnosti nočné kúpenie vo wellness. Taktiež sa tu nachádza aj lanový park.

 

 

 

bank

 

holloko

Hollókő

V dedine Hollókő sa nachádza hrad s krásnym výhľadom na okolie.  Otváracia doba je denne od 10:00 do 17:30.

Tento hrad sa spája s legendou, ktorá hovorí, že keď sa hrad začal stavať Kacsics uniesol jedno dievča, ktoré umiestnil do postavenej miestnosti. Lenže ona mala čarodejnicu za opatrovateľku a tá aby vyslobodila dievča, tak sa spolčila s diablom a jeho synovia v podobe havranov každý večer odnášali kamene z hradu až kým Kacsics dievča nepustil.

 

 

 

 

Hrad Salgó

V meste Salgótarján sa nachádza hrad Salgó.

 

 

 

salgotrjan

 

salgo

V okolí hradu Salgó sa nachádza aj Čarodejnícky kameň.

 

 

 

 

Ipolytarnóc

Prírodná rezervácia Ipolytarnóc ponúka vidieť starodávne more, od dna Paratethysu - cez pobrežné pásmo subtropických dažďových pralesov - až po prehistorické cestovanie v čase na vrchol sopiek, vrhá návštevníka do prehistorickej minulosti. 

 

 

 

ipolytarnoc
 
 

Ubytovanie

Penzión Vám ponúka 16 moderne zariadených izieb s rodinnou atmosférou v príjemno prostredí južného Slovenska. Všetky izby ako aj ostatné priestory penziónu sú nefajčiarske. Parkovanie pre hostí je GRÁTIS.

 

Foto na úvodnej stránke

Dvojlôžková izba

Dvojlôžková izba ponúka možnosť ubytovania pre minimálne 1 alebo maximálne 3 osoby. Izba má k dispozícii dve pevné lôžka a rozkladacie kreslo, ktoré slúži aj ako prístelka. Súčasťou vybavenia izieb je kúpeľna so sprchovým kútom alebo vaňou.

Vybavenie izby:

 • sušič vlasov,
 • LCD televízor,
 • satelitné pripojenie,
 • telefón,
 • bezplatné WI-FI pripojenie.

Rezervácia

 

Apartmán

Apartmán tvorí spálňová časť vybavená manželskou posteľou a obývacia časť s gaučom, ktorý plní aj úlohu prístelky. Súčasťou apartmánu je komfortná kúpeľňa s rohovou vírivou vaňou.

Vybavenie izby:

 • konferenčný stolík
 • klíma,
 • sušič vlasov,
 • LCD televízor,
 • satelitné pripojenie,
 • telefón,
 • bezplatné WI-FI pripojenie.

DB7A7F1F-8252-4375-A5E4-2658A3B790F1

  

Rezervácia