Rulandské šedé

Rulandské šedé, burgundská odroda, s dávnym pôvodom vo Francúzsku. Na Slovensku nie veľmi rozšírená, len okolo 1 % vinohradníckych plôch. Vysádza sa na najlepšie stanovištia s kvalitnou pôdou, dobre zásobenou živinami. Zvláštnosťou je, že prvé očká na ťažni, tzv. bazálne , sú nerodivé. Z toho dôvodu je nutné ho rezať na dlhé ťažne.

Je náročný na zelené práce, nakoľko spiace očká sú nerodivé, a výrazne zahusťujú listovú plochu. Dozrieva pomerne skoro, už v septembri. So zberom však radšej počkáme pár týždňov, nakoľko si vína z tejto odrody vyžadujú vyššie cukornatosti. Počas úrodnosti vinohradu nikdy neklesla cukornatosť odrody pod 22⁰NM.

RŠweb

Túto odrodu pestujeme na dvoch lokalitách.

  • Bušince na hone Bušinské vinice 0,63 ha na spone 2,4x1 m, rok založenia vinohradu 2004.
  • Čebovce na výmera 4 ha na spone 2,5x0,9 m, rok založenia vinohradu 2013. Hon má výbornú juhozápadnú polohu v nadmorskej výške okolo 220m. Pôda hlinitá miestami vápencová.

 

V našich podmienkach je hrozno intenzívne sfarbené a vína vysoko extraktívne, plné. Patrí medzi naše najobľúbenejšie vína.

 

Ochutnajte naše výnimočné Rulandské šedé:

PRIVAT EXCLUSIVE

mvn pex RuS 1024x1536px 2020

KÚPIŤ

 

Vášeň

mvn vasen RulS 2020

KÚPIŤ

 

Inšpirácia

mvn insp RS

 

KÚPIŤ

 

Túžba

mvn tuzba RulS 2020 1024x1536px

KÚPIŤ

 

doprava-zdarma-novinka-4p3

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie