MOVINKA Grand Cabernet Villa Chab

mvn grand Cs 2018

mceclip0-16

 

Odroda patrí medzi svetovo najznámejšie a najkvalitnejšie modré muštové odrody. Pochádza z oblasti Bordeaux, kde sa pestuje od 16. storočia. Vznikla podľa všetkého opelením odrody Cabernet franc bielou odrodou Sauvignon. Hrozno na výrobu vína pochádza zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti z vinohradníckej obce Čebovce, z honu Čebovské vinohrady pri kríži. Vinohrad bol vysadený v roku 1997, na ílovito hlinitej pôde, v nadmorskej výške 230 m na svahu s južnou expozíciou. Vo výsadbe je 10 % Cabernetu franc, ktorý dodáva vínu prirodzenú eleganciu. Hrozno dosiahlo na naše pomery vysokú cukornatosť pri zbere, až 25,0 °NM.

i_vlastnost

Farba vína je sýto rubínovo-červená. Vôňa vína je intenzívna s prevládajúcimi tónmi čiernych lesných plodov a višní. Chuť je plná a dlhá s intenzívnymi príjemnými tanínmi. Harmónia vína sa bude vekom prehlbovať. Víno má zrecí potenciál 15 - 18 rokov.

i_gastro

V gastronómi sa hodí k rôznym úpravám diviny a steakom. Pred podávaním ho odporúčame dekantovať.

i_teplota

Teplota podávania 16 - 18 °C.

Technické parametre

Víno: červené, suché
Krajina pôvodu: Slovensko
Dátum zberu: 18.10.2018
Cukornatosť hrozna: 25,0 °NM
Zvyškový cukor:  3,8 g/l
Celkové kyseliny:  5,7 g/l
Obsah alkoholu: 15,0 %
Objem fľaše: 0,75 l
Obsahuje: siričitany
 
Ocenenia
 

Zlatá medaila - Concours Mondial de Bruxelles 2021

 Strieborná medaila - VINAGORA 2021 (Maďarsko)

 

KÚPIŤ

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie