Neohodnotené

Vínne želé Muškát

Ak vám už zovšedneli bežné ovocné džemy, určite vás zaujme vínne želé. Ochutnajte víno z nášho vinárstva v jeho netradičnej podobe.

Môžeme doručiť do:
21.4.2021
Skladom (41 ks)
Kód: 444
€4,50 €34,62 / 1 kg
Kategória: Tipy na darčeky
Vínne želé Muškát
Novinka

i_vino

Vínne želé sa vyrába rovnakou metódou ako ovocné džemy. K výrobe kvalitného vínneho želé je však potrebná zručnosť odborníka na víno a skúseného kuchára zároveň. Priviesť víno do formy želé znamená udržať podstatu vína. Aby bol uchovaný charakter vína, je pri výrobe vínneho želé nutné venovať pozornosť najmenším detailom.

Želé sa vyrábame z dvoch odrôd červených a bielych vín – Mušká a Alibernet. Pri výbere vína určeného na výrobu želé sa kladie veľký dôraz na jeho charakter. Aróma a chuť vína sú pri vare zachované, prípadne zvýraznené korením. Vďaka dodanému pektínu a cukru má želé hladký povrch, číru farbu a sladkú chuť. Obsah alkoholu je redukovaný pri vare odparovaním.

Želé poteší veľmi jemnou a originálnou chuťou. Jeho hladká štruktúra pri ochutnaní prebúdza neznáme arómy. Želé dovoľuje dlhšie skúmanie ako je tomu pri dúšku degustovaného vína. Vďaka jedinečným vlastnostiam je výborné len tak samotné, s vinným želé teda môžete "ochutnať víno priamo po lyžičkách".

Vínne želé je obľúbené v tradičných vinárskych krajinách, predovšetkým vo Francúzsku. Kombinuje sa napríklad s paštétami a často sa používa ako základ u sladkokyslých omáčok. Určite Vás prekvapí svojou aromatikou vo vôni i chuti a oceníte rôznorodosť jeho použitia.

Výborne chutí v kombinácii s tvrdými a plesňovými syrmi. Odporúčame želé konzumovať na pečive s rozotreným mäkkým syrom. V kombinácii s krémovým syrom sa ponúka ako vynikajúci predkrm.

Je veľmi užitočné pri príprave rozličných marinád ochucujúcich mäso. Ako príloha k pečenému hydinovému, teľaciemu alebo bravčovému mäsu je vhodné želé z bieleho alebo ružového vína. Želé z červeného vína sa výborne hodí ku zverine alebo pečenej morke. Zaujímavá je taktiež kombinácia vínneho želé s údeninami.  Rovnako nachádza svoje uplatnenie aj pri príprave sladkých pokrmov.

 

Krajina pôvodu Slovensko.

Hmotnosť: 130 g

Obsahuje siričitany

Môže obsahovať zvyškový alkohol.

Po otvorení uchovať v chladničke a spotrebovať do 7 dní.

Zloženie: víno, cukor, citrónová šťava, pektín.

 

Vínne želé biele

Výživové údaje

na 100 g

Energetická hodnota

1435 kJ / 342 kcal

Tuky

< 0,5 g

z toho nasýtené mastné kyseliny

< 0,1 g

Sacharidy

84 g

z toho cukry

77 g

Bielkoviny

< 0,5 g

Soľ

 0,02 g

Výživové hodnoty vypočítané na základe priemerných výživových údajov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: