Neohodnotené

Noria

Odroda NORIA má historické korene v tejto oblasti, nakoľko bola vyšľachtená v bývalej Výskumnej stanici vo Veľkom Krtíši. Je veľmi náročná na stanovisko. Vyžaduje rovnako kvalitné pôdy ako Rizling rýnsky. Dôležitá je svahovitá poloha s južnou expozíciou. Pre pestovanie sú nevhodné pôdy suché a menej kvalitné. Veľmi vhodné sú pôdy výživné, vododržné, hlinito-piesočnaté. A práve v Čebovciach , kde je táto odroda vysadená spĺňa hon Terasy rizling tieto náročné podmienky.

HISTAMIN MED_3_1

Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia
Skladom (>100 ks)
Kód: 8588006478945
€5,79
Kategória: Sonet
Farba: Biele
Odroda: Noria
Typ: Suché
Balení: Ano
mvn sonet No 1024x1536px
Akcia

i_vino

Odroda NORIA má historické korene v tejto oblasti, nakoľko bola vyšľachtená v bývalej Výskumnej stanici vo Veľkom Krtíši. Je veľmi náročná na stanovisko. Vyžaduje rovnako kvalitné pôdy ako Rizling rýnsky. Dôležitá je svahovitá poloha s južnou expozíciou. Pre pestovanie sú nevhodné pôdy suché a menej kvalitné. Veľmi vhodné sú pôdy výživné, vododržné, hlinito-piesočnaté. A práve v Čebovciach , kde je táto odroda vysadená spĺňa hon Terasy rizling tieto náročné podmienky.

i_vlastnost

Chuť vína je plná, lahodná a čistá. Snúbia sa v nej kvetiny, vinohradnícke broskyne a v dochuti sa prejavujú medové tóny. Tieto krásne vnemy sú uložené na pevnom kyselinkovom základe.Víno charakterizuje iskrivá žlto zelená farba a výrazná odrodová aróma plná kvetov, čerstvého citrusového ovocia.

i_gastro

Vynikajúco sa hodí k jemným úpravám hydinového mäsa a šalátom.

i_teplota

Teplota podávania 10-12°C.

 

Technické parametre

Víno: biele, suché
Krajina pôvodu: Slovensko
Obsah alkoholu: 14,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l
Obsahuje: siričitany

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: